Co všechno musíte udělat, abyste měli jedinečné svatební fotografie?

Jarní svatba v zahradě

Co všechno musíte udělat, abyste měli jedinečné svatební fotografie?

Svatba je kouzelný a nezapomenutelný okamžik zamilovaného páru. Snad každý si přeje uchovat tento okamžik v té nejživější paměti. Jasně, že každá nevěsta chce tyto chvíle zvěčnit ve svatebních fotografiích. Vždyť fotky, videa a prstýnky společně s uchovanými vzpomínkami jsou to jediné co vám ze svatby zůstane. Co je tedy důležité pro to, aby vaše fotky byly opravdu jedinečné?

Tipů, jak se tvářit, jak dobře pózovat a jak vybrat vhodná místa, najdete spousty. Ale není třeba se je učit zpaměti a před zrcadlem trénovat. Návod na krásné fotografie je mnohem prostší.

Výběr fotografa

Jednou z nejzásadnějších věcí, kterou je třeba pro krásné fotky udělat je, dát si záležet na výběru fotografa. Jeho práci si dobře prohlédněte. Každý fotograf má svůj osobitý styl, který by se vám měl líbit. Často pomůže nějaké osobní doporučení nebo zkušenost. Podívejte se jaké má reference

To nejdůležitější, co by měl váš svatební fotograf mít, je schopnost dívat se. Vaše vzpomínky nebudou v tom, jak vás naaranžoval na trávě nebo v altánku. Podstatnou část vašich svatebních fotek budou tvořit nerušené momenty. Fotograf by měl vycítit, kterou chvíli stojí za to zachytit. Některé fotky jsou prostě od toho, abyste mohli vzpomínat, poslat je přátelům nebo je sdílet a jiné budete chtít zvětšit na na zeď. Věnujte chvíli času procházení se fotografovým portfoliem.

Ty nejkrásnější fotky jsou právě “momentky”. Chvíle, kdy je váš smích opravdový, kdy se jeden druhému díváte do očí a těšíte se na společnou cestu životem, radost vašich nejbližších při pohledu na vás – přesně tyhle záblesky štěstí budete mít ve svatebním albu, když si vyberete fotografa, který se vám prostě líbí.

Dobře se s fotografem poznat

Neméně důležité se s fotografem dopředu seznámili. To, jestli si doopravdy sednete, může ovlivnit jeho práci. Přece jenom zvete cizího člověka, aby se stal součástí nejdůležitějšího dne ve vašem životě. Proto by váš vztah měl být založen na důvěře.

Když vás má někdo fotit a snažit se lapit co nejvíce vzpomínek svým objektivem, je výhodou, když vás malinko zná. Jestliže fotograf bude vědět, jaké máte představy a co od fotek očekáváte je mnohem snazší tyto očekávání potom naplnit.

Platí to i opačně. Z nás samotných opadne stydlivost a úzkost, proto se seznamte dříve než půjdete fotit. Ve společnosti fotografa byste se měli cítit dobře a uvolněně, abyste se zbavili ostychu.

Uvolněná atmosféra

Při manželském focení, ani během svatebních radovánek byste určitě neměli cítit napětí – ani vy, ani hosté. Pokuste se udělat vše pro pohodlí vašich hostů. Rozhodli jste se, že chcete, aby byli po vašem boku, až se vydáte na společnou cestu životem, oni vás podpoří.

Pamatujte, že všechno nebude dokonalé a nedělejte si s tím starosti.

Jak již bylo řečeno nejkrásnější fotografie pochází z ničím nerušených okamžiků. Pokud všichni budete v dobré náladě, budete se bavit, budete uvolnění a takřka zapomenete, že vás někdo fotí, budete mít ty nejhezčí fotky. Fotograf často splyne s hosty. Vnímejte ho jako součást svatby.

Né tak zásadní, přesto užitečné

Tyto 3 výše zmíněné věci by měly být základem. Nicméně je tu i několik jiných věcí, na které můžete myslet.

Krásné místo

Někdo může dávat lokalitě velký význam. Osobně si myslím, že dokonalé fotky lze udělat všude. Správný fotograf umí i ze staré stodoly plné slámy vykouzlit obraz, na který se budete chtít dívat každý den. 

To ale neznamená, že si dopředu nemusíte obhlédnout terén. Možná máte své oblíbené místo nebo vám padne do oka nějaké netradiční místo – když ne vám, fotograf ho jistě objeví.

Doplňky

I obyčejné doplňky mohou fotografii leckdy oživit. Nezáleží na tom, jestli nasednete na staré kolo, do traktoru nebo se obklopíte  svatebními dárky. Mezi mladými jsou dnes oblíbená vtipná svatební trička s potiskem, která mohou nějaké fotky znevšednit. Každopádně jakákoliv drobnost udělá fotku zajímavou. 

Tip: Jestliže vám zrovna nevyšlo počasí a sluníčko vystřídal déšť, nezoufejte! Dokonalé fotky mohou být i s deštníkem. Ten doporučujeme pro jistotu nachystat – nejlépe velký, abyste se pod něj vešli oba dva (nevěsta i ženich).

 

Emoce

šťastná svatba, fotografie z obřadu, svatební fotografMožná ještě jedna důležitá věc, která by na fotkách měla být vidět – emoce. Před fotografem se nesnažte přetvařovat, užívejte si kouzlo okamžiku. Nechte se unést emocemi štěstí, radosti a lásky. Vždyť to je to to, co by mělo být uchováno.

Klíčem pro dokonalé svatební fotografie je fotograf, důvěra v něj a dobrá nálada. A samozřejmě včasné a důkladné plánování svatby.