Jak dostat z fotek maximum?

Jak dlouho trvá jedna fotka? Jeden cvak může mít délku 1 milisekundy. Je tedy jasné, že dobrá fotka vyjadřuje doslova sílu okamžiku. Dobrý fotograf tyto okamžiky dobře využije, ale kde takové okamžiky vezmou nebo, jak je přivolat? K tomu je potřebná spolupráce.

Dopřejte si čas. Především silné okamžiky nevzniknou za okamžik, většinou je potřeba čas na seznámení a navázání vztahu. Je to nutné pro uvolněnou atmosféru. (Samozřejmě – je to o osobnosti. Ne každý si s každým sedne, i to může hrát roli.) Nebojte se o sobě něco říct, nebojte se fotografa a on se vás taky nebude bát :-).

Zvolte si místo spojené s pěknými vzpomínkami nebo takové, které se vám fakt líbí. Možná na fotkách nebude vždy rozpoznatelné, ale jde o Vaši pohodu. Dobrá nálada se ve výrazu tváře objeví.

Dobře si odpočiňte, aby jste byli čerství a svěží.

Dobře se připravte. To může znamenat dobře si vybrat oblečení, které bude čisté, slušivé a padne vám. Je dobře si vzít více variant outfitu. Vhodné je zajistit si předem líčení. Jaké fotky byste si přáli? Za jakým účelem chcete fotit?

Komunikujte s fotografem před focením, během i po focení. Ptejte se. Fotograf by se měl ptát také. Ukažte mu fotky, které se vám líbí. Pokud víte co vám na fotkách sluší, řekněte o tom.

Nestyďte se zkoušet nápady fotografa, ale bude-li vám to nepříjemné, řekněte si. Vezměte si na focení někoho blízkého. Budete se cítil lépe a budete mít lepší fotky.

Těším se na focení s Vámi.