Jak se připravit na rodinné focení?

Jak se připravit na rodinné focení?

Je dobré se na focení připravit. Lepší fotky Vám jistě udělají větší radost.

OBLEČENÍ

Barevně sladěné, můžete si sebou vzít umírněnější a barevnější variantu.

REKVIZITY

Nepoužívám vlastní rekvizity, ale bude dobře pokud si přinesete vlastní. Pro děti oblíbenou hračku, plyšáka nebo stavebnici a dospělí mohou také něco přibalit.

MAKEUP, VLASY atp

Je důležité abyste byli při focení spokojeni sami se sebou. Připravte se tak, abyste se cítili dobře, přirozeně a uvolněně. Práce vizážistky fotografiím pomůže, ale nechávám to Vás, není to nutné.

FOTOGRAFOVÁNÍ DOMA

Pro focení u vás doma popřemýšlejte o vhodných místech. V dětském pokoji vyberte světlé místo a připravte k ruce oblíbené a barevně ladící hračky. Na focení celé rodiny se může hodit například pohovka. Ideální je, když je v jejím okolí spíše méně věcí a hodně světla. Kde není dostatek denního, vždy pomůže stojací lampa. Pěkným doplňkem jsou například květiny.

FOTOGRAFOVÁNÍ V EXTERIÉRU

Venkovní fotografování probíhá na domluveném místě. Dobře vypadají fotografie pořízené na loukách nebo u lesa. Ve městě dobře poslouží parky a dětská hřiště. Fantazii se meze nekladou.

FOTOGRAFOVÁNÍ V ATELIÉRU

Fotografie je možné ozvláštnit nějakou rekvizitou nebo hračkou, kterou si přinesete. Také je dobré přinést si několik kombinací vzájemně sladěného oblečení.